Rezerwacja Online

Zakopane-Tour de Pologne

Rozpoczął się już 73. wyścig Tour de Pologne, już jutro będziemy mogli kibicować kolarzom na ulicach Zakopanego.

IMG_3626 IMG_3625

 

Na Podhalu odbędą się dwa etapy ( 5 i 6) z Wieliczki do Zakopanego przez Głodówkę i Ząb ( 16.07) oraz wokół Bukowiny Tatrzańskiej. Kolarze w tym etapie będą pokonywać pętle przez Ząb, ścianę Bukowina i Wierch Rusiński.
Wyścig jak co roku będzie przejeżdżał ulicami Zakopanego, między innymi pod oknami naszego domu Tatra Club, co jest nie lada gratką dla naszych Gości.

Oprócz Tour de Pologne tradycyjnie towarzyszyć mu będą inne wyścigi : dla amatorów (TdP Amatorów) oraz dzieci ( Nutella Mini TdP). Również po raz pierwszy w historii Tour de Pologne wystartuje wyścig kobiet. Pierwszy etap rozpocznie się 19 lipca w Zakopanem, a jego trasa wyniesie 100 km. Panie zafiniszują pod Wilką Krokwią. Ich wyścig jest podzielony na 3 etapy wszystkie odbędą się na Podhalu.
Zakopane po raz pierwszy wystartowło w konkursie na najpiękniejsze miasto Tour de Pologne, więc w mieście możemy się spotkać z wieloma ozdobami na tę uroczystość. Życzymy powodzenia wszystkim kolarzom i liczymy na sukcesy naszych zawodników.